Výlety, atrakce, zábava

Okolí horské osady Ramzová nabízí celoročně nepřeberné množství aktivit. Několik z nich vám zde uvádíme pro inspiraci. 

Lyžaři

Milovníky zimních radavánek především potěší lyžařský areál Pod Klínem, který je nachází v bezprostřední blízkosti apartmánu. Tento lyžařský areál je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, na své si přijdou ale i pokročilí lyžaři či snowboardisté. Areál poskytuje také večerní lyžování.

Čtyřsedačkovou, dvousedačkovou lanovku a řadu dalších vleků naleznete v lyžařském areálu BONERA. Areál je vhodný nejen pro začínající lyžaře, ale zejména pro náročné lyžaře a snowboardisty. Kromě umělého zasněžování areál nabízí možnost večerního lyžování, lyžařskou školi a půjčovnu.

Lyžařské areály jsou taktéž v nedaleké obci Ostružná a Petříkov. Oba tyto areály splňují podmínky pro začátečníky i zdatné lyžaře a snowboardisty, rovněž s nabídkou lyžařské školy. Areál Petříkov díky své poloze nabízí výborné sněhové podmínky až do jara.

Ramzová je svojí jedinečnou polohou také ideálním vychozím bodem pro běžkové lyžování. Pro milovníky bílé stopy je v okolí připravena řada upravených běžeckých stop s překrásnými výhledy do okolí a řadou "občerstvovacích stanic".

vrchní lanovka.JPG

obří skály.JPG

Turisti

Poloha apartmánu nejen mimo zimní sezónu vybízí zejména k turistice a cykloturistice. V okolí se nachází mnoho oblíbených turistických cílů, přímo u apartmánu jsou značené turistické stezky a cyklotrasy. Díky celoročnímu provozu lanovky se na vrchol Šeráku dostanete bez větší námahy.

Výlety a aktivity

Přímo v obci Ramzová milovníci adrenalinu mohou zakusit jízdu na horských minikárách či tubing. 

Dopřejte si také výlety po okolí a do okolních měst. Navštívit můžete zejména lázeňské město Jeseník, Lipová-lázně a další.

Pro milovníky teplé vody doporučujeme termální koupaliště ve Velkých Losinách vzdálených 30 minut jízdy autem. 

letní pohled.JPG

relax.jpg

Klídek a lenošení

Na své si příjdou i lenoši. Apartmán je usazen v přírodě na klidném místě. V okolní krajině si můžete jen tak posedět, opalovat se a číst si knížku, případně využít některou zahrádku v místních restauracích.